Mostecký dopravní podnik koupil 30 nových autobusů od firmy Iveco

Most – Nové autobusy, které usnadní cestování vozíčkářům nebo lidem s kočárky, představil Dopravní podnik měst Mostu a Litvínova. Třicet nových vozidel Iveco Crossway a Citelis bude jezdit v rámci městské hromadné dopravy, příměstských i meziměstských linek.

Autobusy pro linkovou meziměstskou dopravu splňují požadavky Ústeckého kraje, který si službu objednává. Všechny vozy musí být klimatizované a jejich stáří nesmí překročit osm let. Dodržena musí být i velikost vozů a jejich vybavení. Za neplnění smluvních podmínek kraj vyměřuje dopravcům pokuty.

V příštím roce litvínovská firma plánuje nákup dalších pěti autobusů, tím zásadní obměna autobusového parku zřejmě skončí. Dopravce potom chce nakoupit nové tramvaje. „Tramvaje máme v dobrém technickém stavu, jsou však již morálně zastaralé. V příštích letech se proto soustředíme na jejich modernizaci. K dalším investicím bude patřit například oprava kolejového svršku u areálu společnosti Unipetrol RPA,“ uvedl ředitel Dopravního podniku měst Mostu a Litvínova Milan Dudr.

Autobusy i tramvaje mosteckého dopravního podniku používají odbavovací systémy pro čipové karty, který podnik sjednotil se systémem společnosti ČSAD Slaný. Obě firmy pokrývají linkovou přepravu obyvatel na více než třetině území Ústeckého kraje. Čipové karty vydané mosteckým i slánským dopravním podnikem platí ve všech jejich vozech. Za cestu lze zaplatit i hotově, držitelé karet ale mají automaticky slevu.