Soud potvrdil 20,5 roku vězení za znásilnění a pokus o vraždu

Praha - Za znásilnění a pokus o vraždu sedmdesátileté ženy půjde dvaadvacetiletý Tomáš Miko s konečnou platností na 20,5 roku do vězení. Rozhodl o tom dnes pražský vrchní soud, který tak potvrdil říjnový verdikt Krajského soudu v Liberci. Podle trestního senátu provedl recidivista Miko útok na seniorku trýznivým způsobem.

Muž zaútočil na tehdy sedmdesátiletou ženu loni v listopadu v Jablonci nad Nisou. Znala se s ním a pustila ho do svého bytu. Když si chtěl odnést její televizi, začala protestovat a poté se stala terčem jeho agrese. Recidivista Miko seniorku znásilnil a bil ji do hlavy paličkou na maso. Krvácející ženu pak zamkl v koupelně a televizi ukradl. Ženu volající o pomoc uslyšel soused. Dveře do bytu i do koupelny potom otevřeli profesionální hasiči.

Brutálního zločinu se mladík dopustil jen několik měsíců po propuštění z vězení, kam se dostal kvůli loupeži. V minulosti přepadl na ulici dívku a škrtil ji.

Požadavek žalobce, aby mladík dostal doživotí, odmítl soudce podle svých slov kvůli Mikově věku a také proto, že ženu na místě nezabil. Seniorka ale stejně zanedlouho zemřela, z napadení se už nevzpamatovala.

Obžalovaný po celou dobu hlavního líčení nevypovídal. Tvrdil pouze, že ženu neznásilnil. Podle znalců má však sexuální úchylku a je sadista.