Policie zadržela řidiče, který zřejmě usmrtil cyklistku a od nehody ujel

Ostrava - Policistům na Frýdecko-Místecku se podařilo zadržet řidiče, kterého podezírají, že začátkem prosince v Šenově na Opavsku srazil chodce a cyklistku. Žena na místě zemřela. Řidič se pak ukryl v psychiatrické léčebně. Lékaři jej ale označili za způsobilého a zodpovědného za spáchanou nehodu. "Kriminalisté jej proto dnes převezli do policejní cely. Soudce by měl rozhodnout o uvalení vazby," řekl mluvčí frýdecko-místecké policie Ivan Žurovec.

Osmatřicetiletý řidič auta Kia Sorento podle policie 1. prosince v Šenově nejprve srazil osmadvacetiletého chodce. Pak přejel do protisměru a ze silnice smetl jednačtyřicetiletou ženu rozvážející na kole noviny. Chodec utrpěl těžká zranění, žena na místě zemřela. Řidič z místa nehody ujel.

Auto o několik hodin později novojičínští policisté našli u Větřkovické přehrady. „Auto stálo přední částí ve vodě a dráty spínací skříňky byly vytržené. Podezřelého jsme nakonec vypátrali v psychiatrické léčebně, kde se nechal hospitalizovat,“ doplnil Žurovec.

Dodal, že psychiatři po vyšetření muže uznali zodpovědným za své jednání. Řidič si vyslechl obvinění z ublížení na zdraví a neposkytnutí pomoci. Kriminalistům tvrdil, že po nárazu do lidí zpanikařil, a proto ujel. O tom, že usmrtil i cyklistku, údajně nevěděl. Pokud se dostane před soud, může ve vězení strávit až pět let.