Při dopravních nehodách zemřeli o Vánocích dva lidé

Praha - Výrazně méně obětí při dopravních nehodách si vyžádaly letošní Vánoce. Během tří vánočních svátků letos zemřeli na silnicích dva lidé, vloni jich zahynulo osm. Celkem se během svátků stalo 555 nehod, což je zhruba o stovku méně než vloni. Způsobená škoda přesáhla 25 milionů korun. Opilí řidiči způsobili 41 kolizí. Vyplývá to z předběžných policejních statistik.

Zdroj: http://www.hzspk.cz/ Autor: HZS Plzeň

Bez obětí na životech se letos obešel první svátek vánoční, naopak na Štědrý den i druhý svátek vánoční zaznamenali policisté po jedné oběti. Na Štědrý den zemřel pětapadesátiletý řidič v Jaroměři na Náchodsku poté, co narazil se svým automobilem do sloupu veřejného osvětlení. O dva dny později zase při čelním nárazu dvou osobních aut u Opařan na Táborsku zahynul čtyřiatřicetiletý muž a pět dalších lidí bylo zraněno, tři z nich těžce.

Nejméně nehod se stalo na Štědrý den, kdy policisté napočítali 165 kolizí. To je téměř o 80 méně než vloni. Ve zbylé dva sváteční dny se stalo téměř shodně kolem 195 kolizí. Nejvíce opilých řidičů, celkem 21, zaznamenala policie 25. prosince.