První miminko roku se narodilo v Rumburku - je to dívka Veronika

Praha - Prvním miminkem letošního roku v Česku se podle dostupných informací stala holčička Veronika, která se narodila minutu po půlnoci v nemocnici v Rumburku na Děčínsku. Také loni se jako první v zemi narodila děvčata, a to hned dvě středočeská - Alžběta Križovenská a Lucie Nepovímová přišly na svět necelou minutu po půlnoci loňského 1. ledna v Kladně a v Rakovníku.

Ve všech krajích České republiky převažují mezi novorozenci holčičky - jako první se letos narodily v devíti regionech, ve zbývajících pěti přišli na svět jako první chlapci. Loni to bylo obráceně - mezi prvními občánky bylo devět chlapců a šest dívek, dvě se totiž narodily jako první současně ve středních Čechách.

Veronika, která se narodila minutu po dnešní půlnoci v Rumburku, vážila 3,46 kilogramu a měřila 52 centimetrů. Jen o zhruba minutu později se jako první v Moravskoslezském kraji narodil ve Slezské nemocnici v Opavě chlapec Štěpán. Vážil 3,17 kilogramu a měřil 50 centimetrů. Pět minut po půlnoci se v Brně narodilo první miminko Jihomoravského kraje - holčička Marie vážila 3,4 kilogramu a měřila 51 centimetrů.

Čtvrtým letošním novorozencem je Ema, která spatřila světlo světa 14 minut po půlnoci v pražské Fakultní nemocnici Bulovka. Měřila 52 centimetrů a vážila 4,6 kilogramu. Ve 22. minutě Nového roku se v Oblastní nemocnici v Náchodě na Královéhradecku narodila Andrea.