Není zcela vyloučeno, že bezdomovci v chatce popíjeli. Podle hlídače
nedalekého staveniště bezdomovci chatky obývali pravidelně a občas byli opilí. Podle jeho odhadu v místě mohlo trvale žít čtyři až pět lidí, kteří
si topili v peci. Dřevo sbírali v lesíku, v němž chatky stojí. Větší problémy však s nimi nebyly.
Policisté stále neznají totožnost mrtvých. Pitvy těl zatím nebyly provedeny. Při pátrání po identitě mrtvých budou policisté vycházet i z některých specifických znaků, jako jsou například jizvy, tetování a chrup. Pokud by se přesto těla nepodařilo identifikovat, není vyloučena ani analýza DNA.

V chatkách uhořeli čtyři lidé
Na místě byli do pozdních večerních hodin hasiči a prohledávali spáleniště. Příčiny požáru zatím nejsou známy. Hasiči zde nalezli topidlo, od něhož mohl oheň vzplát, ale podle vyšetřovatelů mohou být příčinou i jiné důvody. Nedaleko požářiště policisté objevili dva bezdomovce, kteří tragédii viděli. Jeden z nich novinářům řekl, že všechny oběti znal, šlo prý o muže ve věku kolem 50 let.
Podle hasičů je místo poměrně špatně přístupné. Jde o bývalou zahradní kolonii nad Mariánskohorskou ulicí. Za dvěma starými shořelými chatkami stojí několik malých zahradních domků. Oblast je ohraničena páskou.
Bezdomovci jsou častými oběťmi podobných požárů
Požáry zahradních objektů, při nichž zahynuli lidé bez domova, jsou poměrně časté. Muž, který byl pravděpodobně bezdomovec, ve středu uhořel v Olomouci. Ohořelé tělo třiačtyřicetiletého muže bez domova našli policisté v říjnu také na spáleništi po malé dřevěné chatce na okraji Frýdku-Místku. Loni v květnu si požár dřevěného přístřešku v pražské Michli vyžádal život šestapadesátileté bezdomovkyně a zranění dalších dvou lidí, kteří v objektu přespávali.
Na severní Moravě byl požár s více oběťmi zaznamenán v roce 1995, kdy tři děti uhořely v zemědělském objektu ve Slezských Pavlovicích na Bruntálsku.