Stavba nadjezdu nad železnicí rozdělila obyvatele Velké Chuchle

Velká Chuchle (Praha) - Chystaná stavba mostu nad železniční tratí ve Velké Chuchli v Praze rozdělila místní obyvatele na dva tábory. Jedni se nadjezdu nemohou dočkat, protože překlene nebezpečný železniční přejezd. Druhá skupina se snaží stavbě zabránit.

Železniční přejezd ve Velké Chuchli, v blízkosti dvou křižovatek, patří vzhledem k vytíženosti trati k velmi nebezpečným. Ve špičkách se před ním navíc tvoří dlouhé kolony aut. Radnicí schválený projekt přemostění ale investor nemůže realizovat, místní aktivisté se odvolali proti územnímu rozhodnutí. Stavbu může oddálit i petice, kterou podepisovali někteří místní obyvatelé. Polovina starousedlíků s peticí nesouhlasí a nadjezd chtějí co nejdříve.

Technická správa komunikací zatím pracuje na dořešení problému s vyvlastněním parcel. Majitelé pozemku požadovali vyšší výkupní cenu a investor tento požadavek přijal. Vyvlastňovací úřad by měl o majetkovém vypořádání rozhodnout na konci ledna. „Po skončení vyvlastňovacího řízení podáme žádost o stavební povolení,“ uvedla zastupující mluvčího TSK Petra Dlabalová. Předpokládá se, že místní sdružení projekt nadjezdu opět napadne ve stavebním řízení.

Video Reportáž Luďka Jíry
video

Reportáž Luďka Jíry

Jestliže Technická správa komunikací stavbu letos nezahájí, bude alespoň pokračovat v přípravných pracích, v přeložce sítí a protihlukových úpravách.