Ve Zlíně se srazila lokomotiva s Avií, na místě se zranili dva lidé

Zlín - Ve Zlíně zasahovali hasiči krátce po sedmé hodině u dopravní nehody na železničním přejezdu v areálu bývalého Svitu, kde došlo ke střetu Avie a lokomotivy. Osmašedesátiletý řidič nákladního auta nerespektoval výstražná světelná a zvuková znamení a vjel na přejezd v době, kdy tam projížděla posunovací motorová lokomotiva. Po vzájemném střetu bylo vozidlo odhozeno souběžně s kolejištěm, informoval mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček. Při střetu došlo ke zranění řidiče a posunovače.

Sedmatřicetiletý posunovač, který před nárazem seskočil ze stupátka lokomotivy na zem, se při dopadu zranil na koleni a byl odvezen do nemocnice.

„Sám řidič nákladního auta zůstal po nárazu viset z kabiny. Nohy měl zaklíněné pod pedály a tělo měl skřípnuté mezi otevřenými dveřmi vozu a vnějším ochranným oplocením u dráhy. V nepřirozené poloze musel čekat až na příjezd hasičů, kteří ho vyprostili za použití speciální techniky,“ uvedl Mitáček. Na místě zraněného muže ošetřili záchranáři a dále odvezli do nemocnice k nezbytné péči a hospitalizaci.

Video Reportáž Luboše Dostála
video

Reportáž Luboše Dostála

Dopravní nehoda zcela zablokovala průjezd přes železniční přejezd asi na dvě hodiny. Případ na místě šetřila policie. Svědci potvrdili, že na tomto přejezdu dochází pravidelně k porušování dopravních předpisů.