Tragická dopravní bilance: od pátku zemřelo na silnicích 14 lidí

Praha - Česko má za sebou další z tragických víkendů na silnicích. V pátek zemřelo při dopravních nehodách sedm lidí, a stal se tak zatím nejtragičtějším dnem tohoto roku. V sobotu si silnice vyžádaly šest obětí, dnes zatím nehody nepřežil jeden člověk. Od počátku letošního roku zemřelo na silnicích již čtyřiapadesát lidí. Ve stejném období loni to bylo dvaačtyřicet lidí. Zatím nejhorší letošní víkend, sobota 10. a neděle 11. ledna, hlásí šest mrtvých lidí.

Dva lidé dnes zahynuli a čtyři utrpěli zranění při dopravní nehodě dvou osobních automobilů na silničním obchvatu Aše. Čtyři zranění jsou Němci, mrtví byli čeští občané. Auta se čelně srazila z dosud nezjištěných příčin po 16:00. Dva těžce zranění i dva lehce zranění Němci byli převezeni do nemocnice v německém Selbu.

Šestašedesátiletý muž zemřel v noci na sobotu při dopravní nehodě na parkovišti před restaurací na Mendlově náměstí v Brně. Zůstal ležet pod koly auta. Vůz museli kvůli vyproštění těla nadzvednout jeřábem hasiči. Okolnosti nehody vyšetřuje policie. Musí například zjistit, zda muž nezemřel již předtím, než jej přejelo auto.

Čtyřiačtyřicetiletý řidič zemřel na místě při nehodě u obce Ruda na Žďársku. Auto Škoda Felicia dostalo smyk a narazilo do stromu. K nehodě možná přispěla namrzlá vozovka, ale příčiny se ještě vyšetřují. Jeden muž zemřel dnes odpoledne také při nehodě osobního vozu v Dublovicích na Příbramsku. Auto narazilo do stromu. Další člověk utrpěl lehké zranění.

Další úmrtí si přičetly nehody na Frýdecko-Místecku a Karvinsku; nedaleko Hodoňovic srazil automobil devětašedesátiletého chodce a o půl hodiny později zemřel v Orlové šestadvacetiletý řidič, který nezvládl řízení a narazil do stromu. Po nárazu svého vozidla do stromu zemřel čtyřiačtyřicetiletý řidič také u obce Ruda na Žďársku.