Při nehodě minulý týden v Rakousku zřejmě zahynula Češka

Korneuburg (Rakousko) - Oběť hromadné dopravní nehody, při které se ve čtvrtek na dolnorakouské dálnici A22 u města Korneuburg srazilo sedm aut, byla podle mluvčího státního zastupitelství v Korneuburgu Friedricha Köhla "s pravděpodobností hraničící s jistotou" Češka. Dnes o tom informovala agentura APA.

Osobní věci ženy prý v úterý poznal její manžel, který do Korneuburgu přicestoval. Na dnešek je podle APA naplánována soudní pitva. Vicekonzul Milan Kovář z české ambasády ve Vídni dnes řekl, že manžel Češky, která při nehodě podle všeho zahynula, do země přijel i s dcerou. Ta poskytla rakouským úřadům kontrolní vzorky pro test DNA. Definitivní identifikace těla si proto vyžádá několik dní.

Vyšetřování nehody, o které se rakouská média intenzivně zajímají, dále pokračuje. Podle některých svědků ji údajně zapříčinily noční vojenské manévry, když vojáci odpalovali asi 260 metrů od místa tragédie dýmovnice. Tím prý výrazně snížili viditelnost, což způsobilo srážku. Podle bezpečnostních nařízení by měla být minimální vzdálenost pro použití kouřových granátů 300 metrů od dopravních komunikací.

Vyšetřovatelé prověřují také spekulace, že velitelé zakázali vojenským zdravotníkům poskytnout zraněným lidem pomoc.

Rakouské ministerstvo obrany celou záležitost odmítlo komentovat, dokud nebude vyhotovena závěrečná nebo průběžná zpráva. Po srážce šesti aut se tři vozy vznítily. Sedm lidí bylo zraněno.