Finálový večer Miss ČR se přesouvá na obrazovky České televize

Praha - Letošní ročník soutěže Miss ČR čekají podstatné změny. Práva na pořádání soutěže koupila developerská firma Central Group, která ji chce přeměnit na prestižní charitativní projekt. Soutěž se také přesouvá na obrazovky České televize, finálový večer se navíc posouvá až na podzim, konkrétně na 24. říjen. V čele organizátorů stojí bývalá Miss World Taťána Kuchařová, režisér Jiří Adamec a Miloš Zapletal, který je se soutěží krásy spojen řadu let.

Charitativní výnos soutěže se rovnoměrně rozdělí mezi nadaci České televize Kuře, pomozte dětem a Nadační fond pro zdraví dětí společnosti Central Group. Mediálními partnery jsou kromě České televize i deník Mladá fronta Dnes, zpravodajský server Idnes a rádio Impuls.

Finálovému večeru bude předcházet slavnostní zahajovací večer, který se uskuteční v dubnu. Pro něj sestavili pořadatelé exkluzivní moderátorskou dvojici - mnohonásobné Zlaté slavíky Karla Gotta a Lucii Bílou. Pro letošní rok je připraveno i jedno netradiční klání, vítězka soutěže Miss ČR se bude dál zúčastňovat soutěže Miss World - ta se ale koná na podzim. Proto museli organizátoři vymyslet, která dívka bude Česko reprezentovat letos. Během dubnového zahajovacího večera tak proběhne miniklání mezi dívkami, které v uplynulých letech skončily na druhém či třetím místě a vítězka si zajistí právo účasti na volbě světové královny krásy.

V Česku tak vedle sebe budou dál existovat dva projekty miss. Česká Miss, za kterou stojí Michaela Maláčová, se bude vysílat na Nově v jarním termínu, pořadatelé Miss ČR chtěli přesunem do podzimního vysílacího času ukončit dlouholetý spor mezi oběma soutěžemi.

Taťána Kuchařová a Jiří Adamec představili novou podobu soutěže Miss ČR.
Zdroj: ČT24
Autor: ČT24