Pražská policie pronásledovala auto; po srážce jsou zranění

Praha - Několik policejních vozů dnes v pražských ulicích pronásledovalo ujíždějící auto, honička skončila nehodou. Při akci byli zranění dva zasahující policisté i muž a žena z ujíždějícího auta. Poškozeny byly také čtyři policejní automobily. Řidič vozu neměl řidičské oprávnění, řekla mluvčí pražské policie Iva Knolová.

Policisté chtěli kolem 14:30 v Holešovicích zkontrolovat vůz bez platné technické kontroly. „Řidič zpočátku plnil příkazy policistů, ale na poslední chvíli si vše rozmyslel a začal ujíždět,“ řekla Knolová. Policisté začali auto pronásledovat. Při honičce řidič najížděl do policejních vozů, dokonce prorazil zátaras z policejních aut v ulici Povltavská. Poškodil tak celkem čtyři vozy policie. Jeho pronásledování skončilo havárií v Praze 8 v křižovatce ulic Argentinská a Tusarova.

V minulosti několikrát trestaný zadržený i jeho spolujezdkyně byli převezeni do nemocnice k ošetření. Ve zdravotnickém zařízení skončili i dva policisté. „Zatím se neví, jestli si jejich zranění vyžádají pracovní neschopnost,“ dodala Knolová.