V Ostravě srazila tramvaj chodce, muž na místě zemřel

Ostrava - V úterý večer srazila tramvaj sedmačtyřicetiletého muže v Ostravě-Martinově. Chodci amputovala ruku a způsobila rozsáhlé poranění hlavy. Zranění byla natolik vážná, že muž na místě zemřel. Policie nyní hledá svědky, kteří by nehodu pomohli objasnit, uvedla mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková.

Nehoda se stala krátce před 19:30. „Žena řídící tramvaj linky č. 4 zaregistrovala v kolejišti zvedající se osobu. Ani prudké brzdění však nezamezilo střetu tramvaje s lidským tělem,“ informovala policejní mluvčí. „Mnohočetná zranění byla neslučitelná se životem a pacient jim podlehl ještě před příjezdem záchranářů,“ doplnil mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

Policisté nehodu vyšetřují a žádají svědky, kteří by k ní mohli podat jakékoliv informace, aby se prostřednictvím telefonního čísla 974 725 444 obrátili na ostravskou službu kriminální policie a vyšetřování či navštívili kteroukoliv policejní služebnu.

Srážku s chodcem od úterního večera řeší i policisté na Novojičínsku. Sanitka tam zrcátkem zachytila opilého bezdomovce, kterého krátce před tím kontrolovala hlídka policie. Muž utrpěl lehčí zranění a skončil v péči lékařů.