Tragické úterý nepřežilo na českých silnicích sedm lidí

Praha - V úterý zahynulo na českých silnicích sedm lidí. Tento den tak, pokud jde o letošek, vyrovnal smutný rekord z 23. ledna, kdy si havárie vyžádaly rovněž sedm životů. Loni byly nejtragičtějšími dny 13. únor a 28. listopad, kdy v jediný den zemřelo při nehodách deset lidí.

Zdroj: www.hzspk.cz Autor: HZS Plzeňského kraje

Z údajů na policejním webu vyplývá, že v úterý se při nehodách také sedm lidí zranilo těžce a 30 dalších lehce. Nejtragičtější následky měla noční havárie u Klatov. Po srážce dvou osobních aut zemřeli dva lidé, další žena zemřela následně při resuscitaci. Podle předběžných informací nezvládl řidič jednoho z vozů průjezd zatáčkou, která ho vynesla ke krajnici, kde stál druhý automobil. Do něj následně narazil.

Další lidský život si vyžádala nehoda nedaleko Dojetřic na Benešovsku, kde zemřel řidič osobního auta. Při předjíždění se střetl s jiným vozem a poté vyjel mimo silnici, kde narazil do stromu.

Sedmačtyřicetiletého muže z Ostravy srazila v úterý večer v Ostravě-Martinově tramvaj. Chodec na místě zemřel.

Život osmadvacetiletého muže si vyžádala v úterý večer nehoda na silnici z obce Patokryje do Lužice na Mostecku. Podle mluvčí mostecké policie Ludmily Světlákové dostal řidič Favoritu na přímém úseku silnice nejspíš smyk a narazil do ohrady pro dobytek. Jeho spolujezdec byl při nehodě těžce zraněný, po převozu do nemocnice zraněním podlehl. Světláková dodala, že příčiny nehody policisté vyšetřují, řidič ale prý nebyl opilý.

Na silnici I/6 mezi Březovou a Arnoltovem na Sokolovsku se v úterý večer kolem půl sedmé srazila dvě osobní auta a i tato havárie si vyžádala lidský život.

Příčinou úterních nehod byl nejčastěji nesprávný způsob jízdy, nepřiměřená rychlost a také to, že řidič nedal přednost v jízdě. Aktéry sedmi havárií byli řidiči pod vlivem alkoholu.