V Česku mrzne a sněží, silnice jsou sjízdné jenom stěží

Praha – Většina českých silnic je zasněžená nebo namrzlá. Ve středních a jižních Čechách navíc komplikuje dopravu mlha. Většina silnic je sjízdná, ale silničáři doporučují jet opatrně, zejména v zasněžených oblastech.

V jižních a středních Čechách leží místy mlhy. Kvůli nim namrzají některé silnice. Řidiči by měli být obezřetní i při cestě po nejdůležitějších silnicích, zejména dohled je kvůli mlze omezen na dálnicích D1, D5 a D8 a rychlostních silnicích R4, R6 a R7. Na dálnici D1 je na několika úsecích ve Středočeském kraji viditelnost omezena pouze na 50 metrů. Tato dálnice je problematicky sjízdná také na Vysočině. Dobrá viditelnost je ve středních Čechách pouze na Mladoboleslavsku a Nymbursku.

Také na jihu Čech může dnes ráno zaskočit mlha, kvůli níž v některých oblastech namrzají vozovky. Před kluzkými cestami varují silničáři například na Strakonicku. Cesty jsou ale posypané. Obezřetnost doporučují silničáři i na dálnici D3 a silnicích první třídy, které jsou sice holé, ale vlhké a kvůli teplotám okolo bodu mrazu na nich může být kluzko. Na Českokrumlovsku leží na silnicích druhé a třetí třídy zbytky zledovatělého sněhu kryté posypem.

V Pardubickém a Královéhradeckém kraji sněží. Přes noc přibyly až tři centimetry sněhu v okolí Chrudimi a Hlinska, stále chumelí v okolí Skutče nebo Chocně, na dalších místech převážně prší. Ve vyšších polohách Orlických hor jízdu motoristům ztěžuje mlha, na komunikacích stále leží nesouvislá vrstva zledovatělého sněhu. V okolí Moravské Třebové se místy tvoří nebezpečné náledí, silničáři motoristy varují především před zastíněnými úseky a mosty.

Na Vysočině hustě sněží, v některých oblastech padá sníh s deštěm. Dálnice D1 a silnice prvních tříd jsou mokré po chemickém ošetření, na vozovkách silnic druhých a třetích tříd leží několikacentimetrová vrstva rozbředlého sněhu. Jízda vyžaduje zvýšenou pozornost, upozorňují silničáři. Dohlednost je kvůli srážkám snížená, na Jihlavsku a Havlíčkobrodsku se navíc objevují mlhy. Z okolí Štoků na Havlíčkobrodsku hlásí silničáři výskyt náledí.