Řidič MHD, který zranil při havárii 17 lidí, dostal podmínku

Zlín - Zlínský okresní soud dnes uložil řidiči Dopravní společnosti Zlín - Otrokovice (DSZO) Rudolfu Fimbingerovi roční podmíněný trest se zkušební dobou na dva roky. Čtyři roky nesmí řídit. Osmapadesátiletý řidič Rudolf Fimbinger v lednu loňského roku zapříčinil havárii na zlínské periferii, při níž bylo zraněno 17 lidí.

"Jízda byla rychlejší, než měla být. Trest je ale podmíněný, neboť pan
Fimbinger je osoba velmi zachovalá, občansky i řidičsky zcela bezúhonná. Za 40 let, co jezdí, nespáchal žádný přestupek, nebyl nikdy potrestán,"
odůvodnil verdikt soudce Jiří Dufek.  

Rudolf Fimbinger, kterému hrozilo až 5 let vězení, u soudu trval na tom, že se žádné chyby nedopustil. Podle obžaloby ale nepřizpůsobil rychlost jízdy vlastnostem autobusu, stavu vozovky a povětrnostním podmínkám. Na přímém úseku v rychlosti 61 kilometrů za hodinu se pak v důsledku jeho jízdy vůz rozkmital a dostal smyk, po němž se autobus převrátil na bok. Zraněno bylo 17 z 30 cestujících, z toho jeden vážně.

Jedná se o Fimbingerovo první profesní pochybení. Před havárií jezdil spolehlivě a bez problémů 36 let. Předloni byl vedením podniku oceněn za 1,75 milionu kilometrů ujetých bez nehody. Jako řidič už ale Fimbinger nepracuje.
Převrácený autobus
Převrácený autobus