Policie dopadla učně, který znásilnil 12letého školáka

Třinec - Znásilnění dvanáctiletého školáka z Třince na Frýdecko-Místecku má podle tamní policie na svědomí jen o pět let starší učeň. 17letý mladík chlapce údajně přepadl a znásilnil cestou do školy. Případ se stal před dvěma měsíci. Policisté už násilníka zatkli a obvinili. Mladík se ke zločinu přiznal. Protože mu ještě nebylo 18 let, hrozí mu až šestiletý pobyt ve vězení. Jeho duševní stav navíc nyní zkoumají psychologové a psychiatři, je možné, že kromě vězení skončí i v sexuologické léčebně.

12letého chlapce oslovil mladík na zastávce autobusu, odkud jezdí do školy do Třince. „Oslovil ho neznámý muž, který ho pod pohrůžkou násilí donutil jít k blízkým křoviskům a tam ho donutil k jistým sexuálním praktikám,“ řekl ČT mluvčí PČR Frýdek-Místek Ivan Žurovec. Naštěstí pro chlapce se u křoví objevila kolemjdoucí. Pachatel se jí lekl a utekl.

Znásilněný chlapec byl podle policistů v tak silném šoku, že několik dnů nebyl vůbec schopný si na portrét násilníka vzpomenout. Nakonec ale jeho podobu sestavil a policie zahájila vyšetřování. „Kriminalisté vytipovali asi 2500 osob, které by mohly odpovídat profilu pachatele a mezi nimi se skutečně pachatel našel,“ dodal Žurovec. Podle odborníků bude mít chlapec psychické problémy celý život.