Hradecký soud potvrdil rozsudek nad železničáři, loni nepomohli sraženému mladíkovi

Hradec Králové - Krajský soud v Hradci Králové potvrdil rozsudek rychnovského okresního soudu v případu bývalých zaměstnanců Českých drah Jiřího Stejskala a Martina Peřiny. Loni v květnu nepomohli jedenadvacetiletému mladíkovi, kterého srazil vlak u Častolovic na Rychnovsku, uvedl státní zástupce Ivo Ježek.

Rychnovský soud vloni v listopadu poslal na 1,5 roku do vězení bývalého strojvedoucího Stejskala, někdejšímu průvodčímu Peřinovi soud uložil za stejný trestný čin šest měsíců vězení. Sražený mladík žil podle znalců ještě 4 až 6 hodin, žádné zranění, které utrpěl při srážce, nebylo při včasném poskytnutí lékařské pomoci smrtelné. Tělo mrtvého mladíka našli lidé až druhý den poté, co jej začali pohřešovat rodiče.

Obžalovaný Stejskal před rychnovským soudem vypověděl, že o tom, že mladíka srazil, nevěděl. Soupravu přesto zastavil a šel se podívat na trať. „Zjistil jsem, že muž nemá žádná viditelná zranění. Myslel jsem si, že se vrací z čarodějnic a je silně opilý,“ řekl Stejskal, který poté s kolegou nastoupil do vlaku a pokračoval v jízdě. Stejskal svého činu litoval a omluvil se pozůstalým.

Video Soud s železničáři
video

Soud s železničáři