Dopravu po celém Česku opět komplikuje sníh

Jihlava/Olomouc/Č.Budějovice - Sněhové jazyky a místy husté sněžení opět komplikují dopravu. Na vozovkách se vyskytuje i vrstva rozbředlého sněhu. Silnice na Vysočině jsou kvůli sněžení sjízdné jen s opatrností. V noci na dnešek připadlo dalších několik centimetrů sněhu, místy se na vozovkách vytvářejí sněhové jazyky a závěje. Hasiči zasahovali u několika dopravních nehod, podle informací krajských silničářů teď nejsou větší potíže hlášeny. Na dálnici D1 a frekventovaných tazích, které se solí, musejí řidiči počítat s rozbředlým sněhem. Na komunikacích nižších tříd leží ujetá vrstva sněhu.

Silničáři jsou stále v terénu. V některých úsecích už budou muset odstraňovat vysoké bariéry podél vozovek, protože tam už pluhy nemají kam sníh odhrnovat. Teploty se na Vysočině drží pod bodem mrazu, sněžit má i přes den.

Hasiči od sobotního rána zasahovali u šesti dopravních nehod, při nichž bylo zraněno celkem sedm lidí. Z toho pět osob bylo zraněno při nehodě dvou osobních aut, která se stala večer u Radňovic na Žďársku. Kolem půlnoci záchranáři vyprošťovali z příkopu osobní auto nedaleko Ledče nad Sázavou a kolem 3:00 vytahovali havarovaný vůz u Věchnova na Žďársku.

V Olomouckém kraji se tvoří sněhové jazyky, na Jesenicku hustě sněží

Na sněhové jazyky si dnes musejí dávat pozor motoristé na silnicích v Olomouckém kraji. Vítr zafoukává vozovky zejména v otevřených úsecích. Na Jesenicku a v části Šumperska navíc komplikuje dopravu husté sněžení.

Vítr na jihočeských cestách tvoří sněhové jazyky

Na silnicích nižších tříd také zůstává uježděný sníh krytý posypem a viditelnost místy snižují sněhové přeháňky. Řidiči by proto měli být za volantem opatrní, vyplývá z informací Správy a údržby silnic Jihočeského kraje. Před sněhovými jazyky varují silničáři zejména na Táborsku a Jindřichohradecku. Téměř v celém kraji ale leží ujetý či zledovatělý sníh na komunikacích druhých a třetích tříd. Hlavní tahy jsou většinou po chemickém ošetření holé a mokré.