Při srážce mercedesu s dodávkou na Písecku zahynula žena

Smrkovice (Písecko) - Při srážce mercedesu s dodávkou v obci Smrkovice na Písecku dnes odpoledne zahynula žena a další spolujezdkyně v mercedesu utrpěla těžké zranění. Tragédii pravděpodobně zavinil řidič dodávky, který jel po vedlejší silnici a nedal mercedesu přednost. V dodávce jeli dva muži a oba vyvázli bez zranění, řekla dnes mluvčí písecké policie Kamila Ingrišová.

Zdroj: www.hzskladno.cz Autor: HZS Středočeského kraje

Příčinu nehody dosud policie vyšetřuje, souvislost se sněžením, které dnes zasáhlo celý region, zatím mluvčí nepotvrdila. Nehoda se stala po 14:00 v obci u odbočky ke skládce. Po hlavní silnici jel mercedes s řidičem a dvěma ženami, obě na nehodu doplatily. „Spolujezdkyně na zadním sedadle zemřela na místě,“ upřesnila Ingrišová.

V jižních Čechách je to dnes už druhá vážná nehoda. První se dopoledne stala u obce Sedlec na Českobudějovicku, kde se kolem 08:30 srazila čtyři osobní auta. Vážné zranění při ní utrpěl sedmačtyřicetiletý muž, který upadl do bezvědomí. Nehodu zřejmě zavinilo nesprávné předjíždění.

Celkem se v kraji do 15:00 stalo 13 nehod, dva lidé byli zraněni lehce, ostatní havárie skončily pomačkanými plechy aut. Mluvčí jihočeské policie Jiří Matzner řekl, že většinu nehod zapříčinili řidiči tím, že nepřizpůsobili jízdu stavu vozovky. Sněžení také zhoršuje viditelnost.