Na Chomutovsku letos rozšíří dva úseky silnice I/7

Chomutov - V letošním roce zahájí firmy na Chomutovsku práce na rozšíření dalších dvou úseků silnice I/7 z Prahy do Chomutova na čtyřproudou rychlostní komunikaci R7. Termín dokončení úseku Droužkovice - Nové Spořice je září 2012, úsek Vysočany - Droužkovice by stavbaři měli předat o rok dříve, řekl ředitel chomutovské správy Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Renné Komínek.

Rozšíření úseku silnice I/7 od Droužkovic do Nových Spořic v délce 7,1 kilometru bude tvořit jihozápadní obchvat Chomutova, který odvede z města část tranzitní dopravy. Stavbu za 2,79 miliardy korun postaví konsorcium firem pod vedením společnosti Skanska DS.

Rozšíření silnice I/7 v úseku Vysočany - Droužkovice v délce 9,4 kilometru přijde Státní fond dopravní infrastruktury na 3,39 miliardy korun. Dodavatele stavby ŘSD dosud nevybralo.

„Po dokončení obou úseků tak už bude propojena rychlostní silnicí R7 s Chomutovem strategická průmyslová zóna Triangle, kam řada obyvatel města dojíždí za prací,“ uvedl Komínek.

„Pro ochranu obcí v okolí nového úseku rychlostní komunikace se plánuje výstavba protihlukových valů a čtyř protihlukových stěn v délce jednoho kilometru,“ doplnil Roman Kühnel ze Skanska DS.