Policie z Tachovska zkoumá, zda řidič autobusu spáchal trestný čin

Chodová Planá (Tachovsko) - Kvůli pondělní nehodě autobusu v Chodové Plané policie prověřuje, zda se osmapadesátiletý řidič vozidla dopustil obecného ohrožení. Na uzavření případu mají policisté měsíc. Pokud by byl nakonec muž z trestného činu obviněn, hrozily by mu až tři roky vězení. Při nehodě byli lehce zraněni dva z 23 cestujících.

„Budeme prověřovat, zda ze strany řidiče nedošlo k naplnění trestného činu obecného ohrožení,“ potvrdil tachovský policejní mluvčí Václav Blahník. Jisté zatím je, že muž neřídil pod vlivem alkoholu. Podle policie ale nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem a stavu vozovky.  

Nehoda linkového autobusu jedoucího na trase Praha - Aš se stala v pondělí v 05:15. Autobus jel ve směru od Mariánských Lázní na Chodovou Planou. Při průjezdu pravotočivou zatáčkou před obcí Chodová Planá nezvládl na rozbředlém sněhu řidič řízení a vyjel vlevo na krajnici. Tam se poté autobus převrátil v příkopu na levý bok. Uvnitř zůstalo uvězněno 23 cestujících, které museli hasiči vyprostit. Dva z nich měli lehká zranění a ještě v pondělí byli oba po ošetření v mariánskolázeňské nemocnici propuštěni.

Kvůli vyšetřování a likvidaci následků byl průjezd vozidel po komunikaci omezen jen na jeden jízdní pruh a regulovaly ho policejní hlídky. „Vzniklá škoda na autobusu bude vyčíslena až po odborném vyjádření,“ dodal Blahník.