Únik kyseliny blokoval v Opavě jednu z hlavních komunikací

Opava - Rozsáhlý únik kyseliny chlorovodíkové zkomplikoval dnes odpoledne na více než tři hodiny dopravu v Opavě. Na jedné z hlavních komunikací spojující město s Ostravou vyteklo kolem třetí hodiny odpoledne z barelu asi 200 litrů nebezpečné chemikálie. Provoz na silnici musel být téměř zastaven. Hasičům se jej podařilo obnovit až po šesté hodině. Sdělil to jejich mluvčí Petr Kůdela.

„Za únikem nebyla nehoda, ale poškození barelu, ve kterém byl roztok kyseliny chlorovodíkové převážen. Přibližně 200 litrů chemikálie na komunikaci uniklo okolo třetí hodiny odpolední,“ řekl Kůdela. 

Kamion s barely naplněnými kyselinou vjížděl z hlavní cesty do areálu společnosti Model Obaly. „Před nákladní auto ale vběhla podle svědků žena a řidič musel prudce zabrzdit. Jeden z barelů se při tomto manévru převrhl a látka začala vytékat,“ řekl jeden ze zasahujících hasičů.

Kůdela dodal, že únik si nevyžádal žádné zranění. „Hasiči jímali zbytek kyseliny z nádrže do barelů. Zasahovali v protichemických přetlakových oblecích a dýchacích přístrojích,“ řekl.

Těšínská ulice, která slouží jako hlavní spojení na Ostravu, byla uzavřena pro veškerou dopravu. Po komunikaci směly jezdit pouze trolejbusy. Jejich pohyb usměrňovali hasiči.