Dopravní policie dostane nové motorky

Brno - Na jaře vyrazí policisté na silnice v Česku na 70 nových motocyklech značky Yamaha. Převezmou si je v březnu na brněnském Masarykově okruhu, uvedl šéf dopravní policie Leoš Tržil. Od nové techniky si policie slibuje zlepšení boje s piráty silnic. Policisté na motocyklech se budou zaměřovat i na motorkáře, kterých na silnicích přibývá.

Stroje budou vybaveny nejmodernější technikou včetně radarů na měření rychlosti. Motocykly budou rozděleny mezi všechny policejní správy v zemi. Jejich řidiči se budou společně účastnit akcí s hojnou účastí motorkářů.

Výběrové řízení na nákup 70 motocyklů vyhlásila policie loni v červnu, do tendru se ovšem žádná firma nepřihlásila. Policie pak bez uveřejnění oslovila čtyři firmy - vedle Yamaha Motor Czech (YMC) ještě společnosti Honda Česká republika, Suzuki Motor Czech a dodavatele motocyklů BMW AuTec Group. YMC měla podle dřívejších informací dodat policii 19 strojů o objemu válců 1300 centimetrů krychlových, zbylých 51 motocyklů má být slabších.

Česká policie modernizuje vozový park. Loni v listopadu si převzala prvních 680 z celkem 3500 nových automobilů, které by měla do roku 2011 dostat převážně od mladoboleslavské Škody Auto.