Brožová-Polednová do vězení jít nehodlá

Praha - Bývalá dělnická prokurátorka Ludmila Brožová-Polednová pravděpodobně v určený den sama nenastoupí k výkonu svého šestiletého trestu za podíl na justiční vraždě političky Milady Horákové. Uvedl to její právník Vladimír Kovář, podle kterého jí samostatný nástup do věznice znemožňuje její zdravotní stav. Polednová by se měla do vězení dostavit podle soudce pražského městského soudu Petra Brauna kolem 20. března.

„Paní Polednová není schopná sama chodit, jet autobusem ani taxíkem,“ uvedl Kovář. Do věznice proto podle něj sama nedorazí. „Samozřejmě až si pro ní přijde eskorta, bránit se jí nebude,“ dodal. Právník také plánuje další pokusy, jak trest pro prokurátorku oddálit. Braunovi chce poslat novou žádost o odklad výkonu trestu ze zdravotních důvodů. O přerušení trestu chce požádat také Nejvyšší soud, který v současné době rozhoduje o dovolání proti odsuzujícímu rozsudku bývalé prokurátorky.

O definitivním nástupu Polednové do vězení rozhodl minulý týden pražský vrchní soud. Soudce jí proto podle svých slov ve středu odešle výzvu, ve které jí určí, že se má dostavit do věznice do 14 dnů.