Nový sníh je v Krkonoších a na Šumavě, silnice jsou sjízdné

Hradec Králové/České Budějovice - V Krkonoších a horských oblastech Trutnovska napadlo do dnešního rána několik centimetrů nového sněhu. Sněhové přeháňky zasáhly i Rychnovsko, kde na silnicích v Orlických horách leží sněhový poprašek. Řidiči proto musejí jízdě věnovat zvýšenou opatrnost, informovali silničáři v hradeckém kraji. Na šumavské silnice připadlo přes noc až pět centimetrů sněhu.

Sněhové přeháňky se v hradeckém kraji v polohách nad 500 metrů nad mořem čekají i během dne. Teploty by se měly pohybovat od čtyř do sedmi stupňů Celsia.

Ujetý sníh krytý posypem leží především v horských oblastech na Prachaticku. Zbytky sněhu hlásí správci komunikací i ze Strakonicka. Všechny silnice jsou sjízdné, řidiči by ale měli dbát zvýšené opatrnosti. Na většině území kraje je převážně zataženo, silnice první třídy na Prachaticku a Táborsku jsou mokré po chemickém ošetření. Na Českokrumlovsku leží ve vyšších polohách vrstva sněhu do jednoho centimetru krytá posypem. Z Českobudějovicka a Strakonicka hlásí cestáři sněhové přeháňky. Podle předpovědi by mělo vydatněji sněžit odpoledne zvláště ve vyšších polohách. Sněžení bude trvalé a dost vydatné. Na některých místech Šumavy by mohlo do středy napadnout až 30 centimetrů sněhu.