Vrchní soud potvrdil výjimečné tresty za vraždu Němce

Praha - Pražský vrchní soud dnes potvrdil výjimečné tresty za loňskou vraždu německého občana v Karlových Varech. Manželé Karbanovi půjdou do vězení na 17,5 roku a Miroslav Kozmér na 16 let. Nižší trest než manželé dostal proto, že pomáhal s objasněním trestného činu a policisty přivedl na místo, kde bylo zakopané tělo. Rozsudek je pravomocný.


Trojice zabila cizince kvůli penězům. Osmadvacetiletá Michaela Karbanová ho znala z erotického klubu a pozvala ho k sobě domů. Její o rok mladší manžel Filip spolu se svým známým pětadvacetiletým Miroslavem Kozmérem na Němce zaútočili, zřejmě ho mučili a nakonec zavraždili.

Tělo zavražděného muže trojice rozřezala, zabalila do potravinářské fólie a igelitových pytlů a zakopala u Krásna na Sokolovsku. Z jeho platební karty odsouzení vybrali přes 40 000 korun, pokusili se také prodat cizincovo auto v hodnotě 390 000 korun.

Karbanová již od počátku věděla, že muži Němce zabijí. Podle znalců s nimi dokonce manipulovala. Bývalého štábního rotmistra Kozméra si spolu se svým manželem najala jako ochranku.

Soud s vrahy Němce
Zdroj: ČT24
Autor: ČT24