Na karlovarské „silnici smrti“ je nové značení

Karlovy Vary – Silnice I/6 v úseku mezi Sokolovem a Chebem patří v posledních měsících mezi nejnebezpečnější tahy v Česku. Kvůli výstavbě rychlostní silnice R6 jsou některé úseky nepřehlednější než dříve, ale řidiči se nevzdávají zažitého způsobu jízdy a velmi často havarují. Policie nyní představila opatření, která by měla situaci na silnici I/6 zlepšit. Vedle zvýšeného výskytu hlídek se mezi Sokolovem a Chebem objevily výrazné výstražné dopravní značky s upozorněním, že se jedná o úsek častých dopravních nehod, a byl prodloužen úsek se sníženou rychlostí.

„Vlivem vysekání lesního prostoru v blízkosti silnice se může zdát řidičům tento úsek jako přehledný, a tudíž nerizikový. Může také svádět k rychlé jízdě a k předjíždění v nebezpečných místech. To je však omyl,“ uvedla sokolovská policejní mluvčí Andrea Kávová.

Samotná silnice je podle ní stále stejně nebezpečná silnice s plnými čarami a řadou nepřehledných úseků. Navíc po ní během stavby rychlostní silnice jezdí mnohem více těžkých nákladních vozidel.

Silnice I/6 vzbudila negativní pozornost hned na začátku roku, když na ní za jediný lednový týden zahynuli čtyři lidé – skoro stejný počet lidí, jaký přišel na silnici I/6 o život za celý loňský rok.