Ve Vršovicích se srazily vlaky, nikdo se nezranil

Praha - Na nádraží v Praze-Vršovicích se dnes večer srazil rychlík z Brna s posunovací lokomotivou. Podle prvních informací se nikdo nezranil. Při nehodě vykolejily dva vagony rychlíku. Neštěstí se stalo krátce po 18:00. Rychlík 875 z Brna přes Českou Třebovou do Prahy přijížděl do vršovického nádraží a posunující lokomotiva narazila do zadní části rychlíku.

České dráhy na trati omezily provoz, zatím nebylo oznámeno na jak dlouho. „Dálkové vlaky ve směru do Kolína odkláníme přes Libeň. Některé regionální vlaky do Benešova projely ještě přes Vršovice, ostatní odkláníme přes Malešice a přes nové spojení mezi Masarykovým nádražím a Libní,“ uvedl mluvčí ČD. Už hodinu po kolizi nabralo zpoždění na dvacet spojů a přímo na nádraží zůstaly stát další vlaky.

Příčiny havárie nejsou zatím známy. „Na místě jsou inspektoři,“ řekl Joklík. Podle první verze přehlédl řidič posunovací lokomotivy návěstidlo a narazil do rychlíku, který přijížděl do stanice.

Podle mluvčího hasičů Víta Pernici zavolalo na linku 112  mnoho lidí, kteří chtěli oznámit vykolejení vlaku. „Na místo vyjelo sedm jednotek hasičů,“ uvedl. Hasiči pak prohledávali jednotlivé vagóny, zda v nich nezůstal někdo zraněn.