Extremisté si připomněli 70. výročí německé okupace

Praha - Zhruba dvacítka příznivců nacionalistické Národní strany se dnes hodinu před polednem sešla na pražském Klárově, aby připomněla 70. výročí začátku okupace Československa nacistickým Německem v roce 1939. Shromáždění, na které dohlížel přibližně stejný počet policistů, skončilo asi po půl hodině minutou ticha za oběti okupace a položením věnce k pomníku obětem druhého odboje.

Na místě byli členové policejního antikonfliktního týmu, v záloze pak měli čekat i příslušníci speciální zásahové jednotky, akce se ale obešla bez incidentů.


Příznivci strany byli vybaveni českými vlajkami a transparentem s nápisem „Národní strana“. Na shromáždění vystoupili tři řečníci, tématem jejich projevů byla okupace a druhá světová válka. Předsedkyně Národní strany Petra Edelmannová také řekla, že dnešním setkáním strana zahájila kampaň před volbami do Evropského parlamentu.

U příležitosti 70. výročí okupace se dnes žádné oficiální vzpomínkové akce nekonají. Národní strana je neparlamentní stranou, která působí na české politické scéně od roku 2002. Strana dlouhodobě vystupuje proti Evropské unii či přistěhovalcům. Podle informací na jejích internetových stránkách se také vyhraňuje proti islamistům.

Národní strana
Národní strana