Na sešlost Dělnické strany dorazilo asi 60 lidí

Litvínov - Na shromáždění příznivců a představitelů krajně pravicové Dělnické strany (DS) se dnes v litvínovském Zámeckém parku sešlo zhruba šest desítek lidí. DS své aktivity dlouhodobě soustřeďuje na situaci v litvínovském sídlišti Janov, kde žije mnoho Romů, a podporuje nespokojenost ostatních obyvatel. Na shromáždění, i dnes věnovanému tomuto tématu, dohlíží v parku asi 20 policistů.

V parku zástupci strany představili svého stínového starostu, čímž dávají najevo nesouhlas s postupem vedení města při řešení situace v Janově. Takzvaným vzdorostarostou jmenovala DS koncem února třiatřicetiletého Vladana Reňáka, středoškolského učitele jazyků z Mostu. Podle litvínovského starosty Milana Šťovíčka (ODS) parazituje DS na problémech, které radnice již delší dobu řeší.

Severočeští policisté jsou na akci připraveni. Po jedné z loňských akcí strany v Litvínově se extremisté s policií tvrdě střetli. „Policie má v záloze všechny prostředky, aby mohla zajistit veřejný pořádek“, řekla v sobotu policejní mluvčí Ivana Baláková.

Shromáždění v prostorách Zámeckého parku ohlásila Dělnická strana s předstihem na rok dopředu, podle tajemnice litvínovské radnice Alexandry Sixtové jednotlivé akce v této lokalitě tedy nemusí znovu oznamovat. Přilehlé ulice, včetně přístupových komunikací do janovského sídliště i jeho ulice, si ale zabraly jiné organizace.