Policie překvapila řidiče na Sokolovsku

Sokolov - Policisté večer od devíti hodin kontrolovali řidiče na silnici I/6 mezi Karlovými Vary a Chebem. Akce se zúčastnily desítky dopravních policistů, kriminalistů a pořádkových hlídek, příslušníků cizinecké policie i psovodů se speciálně cvičenými psy. Policisté postavili v obou směrech zátarasy a odklonili celkem 532 aut na parkoviště benzinových čerpadel u Transmotelu u Sokolova, kde každé vozidlo prošlo důkladnou kontrolou.

Policisté se zaměřili na celkovou bezpečnost silničního provozu, kontrolovali, zda řidiči nejezdí pod vlivem alkoholu nebo návykových látek, zda mají veškeré doklady potřebné k řízení motorového vozidla. Kontroloval se i technický stav vozidel.

„Jedná se o velmi exponované místo, kde dochází k vážným tragickým dopravním nehodám a páchají se zde také jiné trestné činy,“ řekla mluvčí sokolovské policie Andrea Kávová.

Video Reportáž Zdeňka Soukupa
video

Reportáž Zdeňka Soukupa

Do akce byla zapojena i dvoučlenná operativní hlídka policie, která měla za úkol pohlídat, aby se žádné vozidlo kontrole nevyhnulo.

Na místě bylo celkem 39 příslušníků pořádkové, dopravní a cizinecké policie. Zkontrolovali celkem 532 vozidel, kdy zjistili 45 přestupků. Dva řidiči překročili rychlost, jeden řidič v Kraslicích řídil pod vlivem alkoholu, pět řidičů nebylo za jízdy připoutáno bezpečnostním pásem a jedenadvacet vozidel bylo v nevyhovujícím technickém stavu. Zadrženy byly také dvě celostátně hledané osoby.

Digitální alkoholtester
Digitální alkoholtester