V Řeži u Prahy se ráno střetl nákladní vlak s odstaveným osobním autem

Řež u Prahy - Na železniční trati v Řeži u Prahy se v noci na dnešek střetl nákladní vlak s osobním autem, které jeho řidič odstavil na kolejích. Při nehodě nebyl nikdo zraněn, vlak i auto však začaly po srážce hořet. Strojvůdce se snažil požár uhasit, což se mu ale nepodařilo. Škoda byla předběžně vyčíslena na 4,5 milionu korun, řekla mluvčí policie Prahy-venkov Štěpánka Zatloukalová.

Událost se stala kolem třetí hodiny ráno na místě, které je pro automobily nepřístupné. Auto tam podle vyšetřování dopravila tříčlenná posádka, kterou nyní policisté vyslýchají. „Na konci Řeže zabočili na lávku pro pěší, přejeli ji, odbočili doprava na peron a skončili na kolejích. Proč tam jeli, z jakého důvodu to udělali, je předmětem dalších výslechů,“ uvedla mluvčí. Při transportu auta na trať se podle ní jeden z lidí v něm zranil a skončil v nemocnici.

Lokomotiva řady 130 auto tlačila před sebou asi 250 metrů, následně vypukl požár. Škoda na vlaku činí 4,5 milionu, vůz Volkswagen Golf měl podle Neusara zůstatkovou hodnotu asi 50 tisíc korun.

Nákladní vlak jel z Berouna do Hněvic. Kvůli nehodě byl na trati dočasně zastaven provoz, rychlíky z Prahy do Ústí nad Labem byly odkloněny přes Lysou nad Labem. Jednokolejně byla trať zprovozněna kolem osmé hodiny, první ranní Eurocity z Prahy do Berlína již jelo po hlavní trati přes Kralupy. Zcela byl provoz obnoven přibližně v deset hodin dopoledne.