Sněhová vánice zkomplikovala dopravu na Prachaticku

České Budějovice - Čerstvý sníh zkomplikoval v noci dopravu na některých místech Jihočeského kraje. Největší problémy počasí způsobilo zejména na trase mezi Vimperkem a Kubovou Hutí směrem na hranice s Německem. Provoz tam v noci ztížila sněhová vánice. Na silnici ještě ráno zůstával uježděný rozsolený sníh, problémy měly zejména kamiony. Za Solnou Lhotou sjel do příkopu slovenský tahač, který se již podařilo vyprostit, uvedl šéf prachatické dopravní policie Martin Grožaj.

Dva kamiony blokovaly ještě ráno částečně provoz i mezi Kubovou Hutí a Korkusovou Hutí, podle policie se ale daly objet a kolony se netvořily. V noci foukal vítr v oblasti rychlostí kolem 80 kilometrů za hodinu. Viditelnost byla nulová.

„Problémy začaly zhruba po půlnoci. Kolem osmé hodiny se pak podařilo provoz obnovit, řidiči ale musí jezdit velmi opatrně. Počasí je proměnlivé. U Strážného svítí slunce, o čtyři kilometry níž sněží,“ uvedl policista.

Na Jindřichohradecku a Strakonicku silničáři varují před možným namrzáním vozovek. Dvě auta se ráno srazila mezi Sedlicí a Hněvkovem poblíž Blatné na trase I/20. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění. Na ostatních místech kraje se jezdí bez větších problémů, na Písecku se objevují sněhové přeháňky.