Škoda Superb je autem roku v osmi zemích

Mladá Boleslav – Druhá generace mladoboleslavského vozu střední třídy Škoda Superb získala v osmi evropských zemích titul Auto roku, vesměs ve východoevropských a balkánských zemích. Vedle Česka a Slovenska považují nový Superb, který Škoda představila před rokem na autosalonu v Ženevě, za nejlepší auto Estonci, Lotyši, Litevci, Ukrajinci, Bulhaři a motoristická veřejnost Bosny a Hercegoviny. Podle mluvčí Škody Auto Jany Skočdopolové získal Superb také další motoristická ocenění, celkem jich prý bylo téměř třicet.

„Zatím posledním oceněním, které model Superb získal, je Winter Car of the Year 2009, které mu udělila odborná porota finského časopisu Tekniikan Maailma.“

Jednou z vlastností liftbacku segmentu D, kterou se rozhodly zohlednit poroty u jednotlivých cen, je podle mluvčí jeho relativní finanční nenáročnost. Škoda Superb tak byla vyhlášena jako Firemní auto roku v Německu a Česku. Zajímavostí je cena pro Superb jako nejekologičtější flotilový vůz, který udělili Rakušané provedení Greenline.