Dánský ministr byl po vyšetření propuštěn z nemocnice

Hluboká n. Vlt. (Českobudějovicko) - Dánský ministr zahraničí Per Stig Möller (66) byl dnes ráno kvůli nevolnosti krátce hospitalizován v českobudějovické nemocnici, odpoledne byl ale propuštěn. Vrtulníkem odletěl do Prahy, odtud pak do Dánska, uvedla mluvčí ministerstva zahraničí Zuzana Opletalová. Möller, jehož lékaři vyšetřili, se na zámku Hluboká nad Vltavou účastnil dvoudenního neformálního zasedání ministrů zahraničí. Jednání dnes před čtvrtou hodinou odpolední skončilo. Dánský politik byl do nemocnice odvezen ráno z Hluboké.

„Byla to pouze nějaká slabost, kterou ráno pan ministr pocítil. Proto jsme mu pro jistotu zavolali lékařskou pomoc,“ uvedla Opletalová. Zdravotníci v Hluboké zasahovali krátce před osmou hodinou ráno a politika převezli na českobudějovickou koronární jednotku. „Pacient byl předán ve stabilizovaném stavu,“ uvedl ředitel jihočeské záchranné služby Marek Slabý.

„Ministr zřejmě pocítil stres a únavu z práce“

„Možná to samozřejmě mohla být nějaká srdeční slabost, ale rozhodně nic vážného. Spíše zřejmě únava,“ dodala Opletalová. Podle ní lidské tělo někdy reaguje tak, že když se dostane do klidnějšího rozpoložení, uvolní se dříve nashromážděný stres. „Pan ministr se tady zřejmě cítil v pohodě a dobře a potom prostě pocítil spíše stres z předchozích dnů a únavu z práce,“ podotkla Opletalová.