Nalezená hlava patřila pohřešovanému Bělorusovi

Praha - Lidská hlava, kterou před několika dny zabalenou v igelitce objevil dělník poblíž hostivařské přehrady v Praze, patřila 24letému Bělorusovi. Podle policie šlo o loupežnou vraždu. Už loni se na různých místech Prahy našla lidská ruka a chodidlo; obé rovněž patřilo Bělorusovi. Ten v Česku žádal o politický azyl a od loňského srpna byl pohřešován.

O několik dnů později našli pracovníci třídírny odpadů v Malé Chuchli pravou horní končetinu amputovanou v lokti. Poté objevila policejní hlídka u Hostivařské přehrady chodidlo odříznuté z pravé nohy. Na obou částech těla byl prakticky shodný řez. V říjnu policisté oznámili, že obě části lidského těla patří právě pohřešovanému muži z Běloruska.

Podle policie zavražděný muž pobýval na území republiky legálně, nebyl příslušníkem žádné ze zločineckých struktur a nedopouštěl se žádného protiprávního jednání. Motiv jeho vraždy byl zřejmě loupežný.

Už na podzim loňského roku zatkli policisté v souvislosti s tímto případem tři muže a jednu ženu podezřelé z jeho vraždy. Stíhán je nakonec jen jeden z nich - třicetiletý cizinec pocházející ze země bývalého Sovětského svazu. Hrozí mu až 15 let odnětí svobody.