Na odškodnění po srážce tramvají stále čeká deset lidí

Ostrava – Deset lidí, kteří se zranili při nehodě na tramvajové jednokolejce v Ostravě, stále čeká na odškodnění. Dopravní podnik Ostrava jim zatím neposlal peníze kvůli jejich dlouhodobému léčení a zdravotním komplikacím. Šest z deseti lidí ovšem už dostalo zálohy. Celkem má odškodnění dostat 87 lidí, kterým dal dopravce šest milionů korun. Při nehodě, která se stala před rokem, zemřeli tři lidé, jedenáct lidí utrpělo těžká zranění a desítky dalších méně vážná poranění.

Ostravskému dopravnímu podniku se po kolizi přihlásilo celkem 76 cestujících. Do seznamu lidí majících právo na odškodnění přibylo i 11 pozůstalých po třech cestujících, kteří při tragické nehodě zemřeli.

Odškodnění jim vyplácí Česká pojišťovna z pojistky dopravce. Ta poškozeným už poslala přibližně čtyři miliony korun. „Nad rámec zákonných povinností jsme 83 poškozeným z rozpočtu dopravního podniku vyplatili další dva miliony korun,“ uvedl mluvčí Dopravního podniku Ostrava Miroslav Albrecht.

Řádné odškodnění od pojišťovny a dopravce zatím nedostalo celkem deset žadatelů. „Neumožnil to jejich zdravotní stav. Jedná se o cestující, kteří při nehodě utrpěli střední a těžká zranění s dlouhodobým léčením a komplikacemi. Proto jsme se rozhodli vyplatit zálohy, které budou v rámci konečné dohody vypořádány,“ uvedl mluvčí dopravního podniku.