Řidič vjel na přejezdu pod vlak, nehodu nepřežil

Hlubočky (Olomoucko) - Čtyřiašedesátiletý řidič Hondy vjel dnes odpoledne v Hlubočkách na Olomoucku na železniční přejezd v momentě, kdy tam projížděl spěšný vlak z Krnova do Olomouce. Řidič vozidla srážku nepřežil, železniční doprava na trati byla téměř čtyři hodiny zastavena, uvedly mluvčí olomoucké policie Jitka Dolejšová a regionální mluvčí Českých drah Kateřina Šubová.

Podle Dolejšové z předběžného vyšetřování vyplývá, že řidič automobilu pravděpodobně nerespektoval zvukové a světelné výstražné zařízení a vjel do kolejiště. Na místo již vyrazil také inspektor Českých drah. „Šetří se, zda světla byla funkční,“ poznamenala Šubová s tím, že ve vlaku nebyl nikdo zraněn. České dráhy v místě nehody nahradily vlakovou dopravu autobusy a provoz na trati obnovily krátce před 17:00.

Loni se na železničních přejezdech v Olomouckém kraji stalo 21 nehod, při kterých zahynulo pět lidí a osm osob bylo zraněno. O rok dříve přitom na přejezdech v regionu zemřel pouze jeden člověk a 16 utrpělo zranění, tehdy se stalo 16 nehod.