Do Čech míří bouře, v pátek dorazí i na Moravu

Praha - Se studenou frontou přijdou dnes odpoledne bouřky, při kterých se ojediněle mohou vyskytnout i přívalové srážky, krupobití a nárazy větru kolem 90 kilometrů za hodinu. V noci se bouřky ze západu Čech rozšíří i na východ republiky, v pátek by měly být podle meteorologů četnější v jihovýchodní části země. O víkendu se však mezi mraky opět objeví sluníčko.

Český hydrometeorologický ústav dnes vydal výstrahu před bouřkami s nebezpečnými doprovodnými jevy, která od dnešních 15:00 do pátečních 18:00 platí pro kraje Praha, Středočeský, Karlovarský, Plzeňský, Jihočeský, Pardubický, Královéhradecký, Liberecký, Ústecký a Vysočina. Od pátku 11:00 do 22:00 pak platí pro kraje Jihomoravský, Zlínský, Olomoucký a Moravskoslezský.

Přívalové srážky mohou způsobit prudké krátkodobé rozvodnění malých toků, potoků nebo i jindy suchých koryt, mohou být zatopeny sklepy, garáže, níže položené byty či komunikace. Prudké nárazy větru by lidé měli raději přečkat v uzavřených prostorách a řidiči by měli snížit rychlost jízdy, v případě krupobití, výrazného zesílení větru či deště i zastavit na bezpečném místě.

Víkend přinese opět sluníčko

Páteční teploty sice klesnou v Čechách na 18 až 22 stupňů, na Moravě a ve Slezsku na 22 až 26 stupňů, ale poté si lidé užijí příjemný a slunečný víkend. V sobotu má být po celý den jasno až skoro jasno a také neděle bude zpočátku slunečná. Rtuť teploměru se bude pohybovat oba dva dny kolem 24 °C.