Paroubek znovu terčem vaječného útoku, tentokrát v Litoměřicích

Litoměřice - Předseda socialistů Jiří Paroubek se dnes na předvolebním mítinku v Litoměřicích stal znovu terčem útoku vejci. Tentokrát na něj hodil dvě vejce mladý muž, kterého policie následně zadržela a udělila mu pokutu 1000 korun. Paroubek to nesl velmi nelibě. "Ty seš chudák, ještě se ani netrefíš, viď," reagoval podle účastníků mítinku předseda ČSSD. Kromě mladíka na mítink přišli i herci z Kolína převlečení za Marťany, kteří se tak nejspíše snažili připomenout Paroubkův výrok, že se pro prosazování svých politických cílů klidně spojí i s Marťany. Nakonec je vytlačila ochranka.

 

Paroubek dnes navštívil mítinky na Litoměřicku a Teplicku. Na prvním z nich v Roudnici nad Labem na něho vejce nikdo neházel. V Duchcově se do jeho blízkosti pokoušel dostat teplický divadelník Martin Ryba s hromadou prázdných palet od vajec na zádech a dvěma kufry. Zasáhla proti němu ochranka a policisté, kteří ho legitimovali. Ryba tvrdil, že po náměstí pouze prochází. 

Ryba se spolu s básníkem Radkem Háskem převlečeným za herečku Kateřinu Brožovou objevil i na mítinku v Teplicích. Chtěli tak lidem připomenout Paroubkovu snahu dostat Brožovou na kandidátku ČSSD v Ústeckém kraji. Na náměstí se objevilo i několik lidí s plakáty s hesly „Ať Jiří brzy zmizí“, „Jistota hnusu“ a „Ne populismu“. Po chvíli jim je roztrhal muž se sluchátkem v uchu, který údajně dohlížel na několik dnešních mítinků ČSSD. Mítinky v Bílině a Lovosicích se obešly bez incidentů.

Terčem vajíčkových útoků je předseda ČSSD již několik dnů, na sociální síti Facebook se již do skupiny, která útoky propaguje, přihlásilo přes 27 000 lidí. ČSSD z jejich organizování obvinila ODS, předseda strany Mirek Topolánek to ale odmítl.
Martin Ryba a Radek Hásek na mítinku ČSSD
Zdroj: ČTK
Autor: Miroslav Rada