Zbraně ukradené policistům jsou opět na světě

Ostrava – Policejní zbraně, které ukradl koncem května čtyřiačtyřicetiletý muž během převozu na obvodní oddělení v Havířově, se podařilo najít. Policisté je nalezli ve čtvrtek v podvečer při kontrole vozidla na Olomoucku. Jeho řidič je nyní obviněn z trestného činu nedovoleného ozbrojování, podle policejní mluvčí Soni Štětínské to ale není člověk, který je v květnu ukradl. Ten 26. května unesl auto i s dvoučlennou hlídkou, policisty spoutal a ukradl jak auto, tak i zbraně. Služební vůz našla policie o několik hodin později v Karviné.

Po muži bylo vyhlášeno celostátní pátrání. Zatím jej policisté nedopadli. Až se tak stane, hrozí mu obvinění z útoku na veřejného činitele, loupeže, vydírání, nedovoleného ozbrojování a neoprávněného užívání cizí věci. Původně ho policisté vezli na stanici kvůli podání vysvětlení.

Nyní zajímá vyšetřovatele také to, jak se zbraně dostaly ke druhému muži zadrženému ve čtvrtek. „Policisté samozřejmě v současné době mimo jiné prověřují, jakým způsobem řidič ke zbraním přišel. Obě služební zbraně byly zaslány na odbor kriminalistické techniky a expertiz k provedení expertizy. Je potřeba zjistit zejména to, zda nebylo ze zbraní během uplynulých dnů stříleno,“ uvedla Štětínská.