Policisté kontrolovali motocyklisty na Blanensku, pětina jich jela moc rychle

Blansko – Policisté udělili při nedělní akci na Blanensku, která se zaměřila na motocyklisty, pokuty celkem za 21 přestupků. Nejvíce motorkářů porušilo pravidla tím, že překročili povolenou rychlost. Dva z nich ji překročili téměř o dvojnásobek – jeden jel rychlostí 170 km/h, další 180 km/h. Během čtyř hodin zkontrolovali policisté celkem 78 řidičů motocyklů, z nichž jeden se pokusil hlídce ujet. Policie výsledky kontroly zveřejnila na svých stránkách.

„Policie uložila pokuty celkem za téměř 38 tisíc korun,“ uvedla mluvčí blanenské policie Iva Šebková. Povolenou rychlost překročilo patnáct řidičů, jeden motocyklista předjížděl na plné čáře, u dalších čtyř policisté zjistili, že mají poškozenou registrační značku nebo propadlou technickou kontrolu. Jeden z řidičů sedl za řídítka bez řidičského průkazu.

Ne všichni se s možností policejní kontroly smířili. „Jeden motocyklista nerespektoval pokyny dvou hlídek k zastavení, začal policistům ujíždět. Byl zastaven až po té, co byly přes silnici položeny kovové zábrany, před kterými musel zabrzdit,“ řekla Šebková.