Severočeští policisté zadrželi gang zlodějů aut

Ústí nad Labem - Severočeští policisté zadrželi pětici mužů, kteří se prý zaměřili na krádeže vozů koncernu Volkswagen. Zadržené muže ve věku 30 až 35 let poslal soud do vazby, v případě prokázání viny jim hrozí až osm let vězení. Kriminalista Václav Prášil dnes novinářům v Ústí nad Labem řekl, že policisté zatím skupinu podezírají z krádeže 17 automobilů za 4,6 milionu korun. Mezi zadrženými prý má být i hlava celého gangu. Vyšetřování případu je teprve na začátku, proto je podle Prášila pravděpodobné, že se skupině podaří prokázat ještě více krádeží. Nevyloučil, že vzroste i počet obviněných.

Muži pocházejí ze Šluknovského výběžku. Ve skupině měl každý přesně určenou úlohu. Byli prý vybaveni i elektronickým zařízením (takzvanou krabičkou), s jehož pomocí překonali elektronické zabezpečení vozu a nastartovali. Skupina se dala dohromady asi v polovině minulého roku. Vozy, které podle policistů ukradli, pocházely hlavně z Ústeckého a Karlovarského kraje, ale krást měli i v dalších regionech. Nejčastěji vozidla typů Sharan, Passat, Transporter, Octavia, Fabia a Audi. Prášil vysvětlil, že se soustředili hlavně na vozy vyrobené mezi roky 2000 až 2003, proto škoda vzhledem k počtu odcizených automobilů není tak vysoká.

Většina vozů podle policistů skončila rozebraná na náhradní díly, některé vozy byly přihlášeny jako legální. Právě kvůli tomu, že většina aut končila na náhradní díly, skupina prý kradla vozy starší. Podle Prášila je totiž o tyto díly na trhu velký zájem.