Přes prázdniny budou v pražské MHD delší intervaly

Praha - Na cestující v pražské městské hromadné dopravě (MHD) čeká prázdninový režim. Intervaly mezi jednotlivými spoji budou prodlouženy především v době přepravní špičky a některé autobusové linky budou zrušeny. Posíleny budou spoje, které využívají turisté, informoval o tom Filip Drápal ze společnosti Ropid, která organizuje hromadnou dopravu v metropoli a v jejím okolí. Prázdninový řád bude platit v červenci a srpnu.

Podle Drápala budou omezení o prázdninách podobná jako v loňském roce. Například ve špičce pracovních dnů se intervaly tramvajových linek prodlouží z osmi na deset minut, u tzv. páteřních linek 9 a 22 ze čtyř minut na pět.

I v metru musí cestující počítat s delšími intervaly, ve špičce budou vlaky jezdit méně často. Nezměněný provoz naopak Ropid plánuje v časných ranních a večerních hodinách v pracovní dny i o víkendu. „Na trase C platí pásmový provoz v úseku Ládví - Letňany a na trase A v úseku Skalka - Depo Hostivař v podobném rozsahu jako ve školním roce,“ uvedl Drápal.

Větší omezení čeká některé autobusy. Zrušeny budou školní linky a posilové městské linky číslo 143, 182 a 277. „Naopak posilujeme kloubovými spoji linky 217 a 261, u kterých dochází přes léto k nárůstu počtu cestujících,“ sdělil Drápal a dodal, že na většině městských linek budou ve špičkách pracovního týdne prodlouženy intervaly mezi jednotlivými spoji asi o deset až 15 procent.

I dopoledne bude provoz omezen na některých linkách s krátkým intervalem. O prázdninových víkendech se provoz autobusů až na výjimky nemění.

Do konce července pokračuje také výluka na železniční trati z Kladna do Prahy a většina vlaků místo na Masarykově nádraží končí v provizorní zastávce Gymnasijní.