S týdenním předstihem se otevřel nymburský most

Nymburk – Most v Nymburce je po čtyřech měsících opět průjezdný. S týdenním předstihem byla dokončena jeho oprava a dnes odpoledne byl slavnostně otevřen. Most, po kterém vede silnice číslo 330, byl před rekonstrukcí ve špatném stavu, během prací byl také rozšířen. Během jeho uzavírky jezdili řidiči přes centrum města, kde se často tvořily dlouhé kolony.

„Kolikrát byly kolony k nevydržení, pro mě to například představovalo ohromné zdržení. Otevření mostu vítám, je to naprosto nejpohodlnější cesta do Poděbrad,“ řekl Jan Černý, který do lázeňského města denně dojíždí z Nymburka za prací.

Mnoho lidí si však myslí, že dopravě v centru Nymburka skutečně pomůže až dokončení obchvatu města, který se nyní staví. Termín otevření zatím není znám, v ideálním případě by to mohlo být již příští rok. „Kamiony, které jedou z Boleslavi do Kolína, jsou největší problém. Pro ty otevření mostu přes Mrlinu nic neřeší,“ řekl jeden z místní občanů. Pro nákladní auta představuje překážku především kamenný most přes Labe, na který se dva kamiony vedle sebe vejdou jen stěží.

Kvůli výstavbě II. etapy nymburského obchvatu je nyní uzavřena část silnice z Nymburka na Bobnice. To ale pro řidiče nepředstavuje takovou komplikaci, protože objízdná trasa po silnici na Mladou Boleslav není dlouhá. Tato uzavírka potrvá až do podzimu roku 2010.