V Mělníku strhlo nákladní auto na přejezdu trolej

Mělník - Nákladní vozidlo se zdviženou korbou dnes dopoledne v Mělníku strhlo trolej na železničním přejezdu v Kokořínské ulici. Kvůli tomu zhruba od půl jedenácté nejezdily vlaky mezi Kolínem a Ústím nad Labem, přerušena byla i trať Mělník - Mladá Boleslav. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Podle informací mluvčího Správy železniční a dopravní cesty Pavla Hally se tam podařilo zcela obnovit provoz až ve večerních hodinách.

Železničářům se nejprve podařilo částečně obnovit provoz na třech kolejích ve 14:00, k úplnému zprůjezdnění tratě došlo až v 18:15. „Náprava trvala déle, na místě byla Drážní inspekce a také policie. Pro lidi byla však zajištěna náhradní autobusová doprava,“ řekl Halla.

Příčinou nehody byla zdvižená korba nákladního auta, která dráty strhla. „Momentálně vyšetřujeme, proč byla korba zdvižená. Škoda na autě je asi 1 000 korun, na troleji pak zhruba 10 000 korun. Samozřejmě bude ještě škoda následná, protože stojí vlaky,“ řekl mluvčí mělnické policie Václav Tichý. Odkloněna tam byla také automobilová doprava, řidiči museli jet po objížďce přes ulice Dobrovského a Blateckou.