Na českých silnicích zemřelo v červnu 79 lidí, jde o nejhorší měsíc roku

Praha - Červen bude podle předběžných statistik s počtem mrtvých na silnicích nejhorším měsícem od začátku roku. K 29. červnu zemřelo podle policie na silnicích 79 lidí, což je o jednoho více než v lednu, kdy při nehodách vyhaslo 78 lidských životů. Za první pololetí letošního roku pak předběžné statistiky evidují 379 obětí, což by bylo nejméně v tomto období přinejmenším za posledních 15 let.

V loňském roce byl červen s počtem 95 mrtvých také nejtragičtějším měsícem prvního pololetí. Za prvních šest měsíců loňského roku pak evidovali policisté 441 obětí. Poslední měsíc školního roku patří k nejtragičtějším každoročně. V roce 2007 se v červnu počet mrtvých vyšplhal na 116.

Tragický byl i poslední červnový víkend, který si vyžádal na českých silnicích životy pěti lidí. Přibyli tak k osmi obětem havárií, které se staly v pátek.

Stále vysoké počty mrtvých chce snížit ministerstvo dopravy (MD) pomocí kampaně Nemyslíš - zaplatíš. Do konce roku 2010 by jejich počet podle odhadu ministerstva měl být maximálně 650. Kampaň „Nemyslíš - zaplatíš!“ spustilo MD loni na podzim a akce potrvá do roku 2010.