Neonacisté napadli před hudebním klubem skupinu Srílančanů

Praha - Před klubem Misch Masch v pražských Holešovicích napadlo pět neonacistů skupinu občanů Srí Lanky, při útoku jednoho z nich zranili těžce a druhého lehce. Policie všechny osoby podezřelé z útoku zadržela a umístila do vazby, informovala televize Prima. Mluvčí pražské policie Tomáš Hulan uvedl, že muži podezřelí z útoku byli obviněni z trestného činu těžké újmy na zdraví s rasovým podtextem a výtržnictví.

Neonacisté si prý skupinu Srílančanů vyhlédli už v baru a začali na ně pokřikovat rasistická hesla a hajlovat. Srílančané proto z baru odešli, ale před ním je radikálové dostihli a začali je brutálně bít. „Před klubem Misch Masch došlo k útoku s rasovým podtextem, kde byly údery do hlavy opakované. S poraněním hlavy jsme oba asi třicetileté muže odvezli do nemocnice Na Františku,“ uvedl ředitel pražské záchranné služby Zdeněk Schwarz. Jeden z napadených leží s těžkým poraněním hlavy a roztříštěnou rukou v nemocnici, policie však tají, kde konkrétně. Druhého už lékaři propustili.    

Jedním ze zatčených je podle televize Michal Sýkora, který se zúčastnil mimo jiné prvomájové demonstrace Dělnické strany. Jiné foto ho zachycuje spolu s dalšími lidmi s Filipem Vávrou, zakladatelem neonacistického Národního odporu. Útok prý rozhořčil srílanského honorárního konzula Josefa Pěnkavu, který bude o záležitosti informovat příslušné úřady na Srí Lance. Chce rovněž sledovat průběh policejního vyšetřování.