Při snaze zachránit vnoučata zahynul na Semilsku muž

Lomnice nad Popelkou (Semilsko) - V Lomnici nad Popelkou na Semilsku zahynul v sobotu před polednem dvaašedesátiletý muž, když se snažil zachránit svá vnoučata z nádrže plné vody. Čtyřletou holčičku a sedmiletého chlapce zachránily nakonec dvě kolemjdoucí ženy, jejich dědečkovi už ale pomoci nemohly. Přivolaní záchranáři se muže snažili oživit, lékař ale musel konstatovat smrt, jak řekla mluvčí severočeské policie Ivana Baláková.

„Muž byl před polednem na procházce u skokanských můstků se svými dvěma vnoučaty,“ řekla Baláková. Chlapec zřejmě lezl po kraji nádrže, do které se v zimě odklízí sníh, a v tuto dobu byla plná vody. „Dítě zřejmě uklouzlo a spadlo dolů a jeho mladší sestra zpanikařila a skočila za ním ve snaze ho zachránit,“ popsala událost policejní mluvčí.

Dědeček skočil za nimi do vody a snažil se děti vytáhnout. Dětem ale pomoci nedokázal a zmizel pod hladinou. „Co se stalo, zatím není jasné, možná ve studené vodě zkolaboval, nebo mu došly síly a utonul,“ řekla policistka. Kolem šly naštěstí dvě ženy ve věku 16 a 30 let, které duchapřítomně děti vytáhly. Teprve od nich se dozvěděly, že někde ve vodě je ještě jejich dědeček.

„Muže vůbec neviděly a objevili ho teprve další lidé, které obě ženy přivolaly na pomoc,“ řekla Baláková. Když muže vytáhli z vody, snažili se ho oživit a v resuscitaci pak pokračovali i přivolaní záchranáři. Muže se ale už oživit nepodařilo. Příčinu jeho úmrtí bude muset zjistit nařízená soudní pitva. „Nebýt ale duchapřítomnosti obou žen, mohlo být neštěstí mnohem větší,“ dodala Baláková.

/*json*/{"map":{"lat":50.5307114208,"lng":15.3471708298,"zoom":17,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[{"lat":50.530206742503,"lng":15.346076488495,"type":"1","description":"Vodn\u00ed n\u00e1dr\u017e u skokansk\u00fdch m\u016fstk\u016f v Lomnici nad Popelkou"}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/